top of page

KULAKTA NASIL GÖRÜNÜYOR?

Completely-In-the-Canal (CIC) - Tamamen Kanal içi Modeller

CIC modeller çok küçüktür ve kulağınızda neredeyse görünmezdir. Kulak kanal genişliği uygun olan kişiler tarafından kullanılabilir. Çok küçük pilleri nedeni ile aynı zamanda el becerisi de gerektirmektedir. CIC modeller ileri dereceli işitme kayıpları için uygun değildir.

sensei.jpg

In-the-Canal (ITC) - Kanal İçi Modeller

CIC modelden biraz daha büyük olan ITC modeller, tıpkı CIC gibi kulak kanalının derinine yerleştirilir. CIC modelden biraz daha büyük pil kullanır ve hafif dereceli işitme kaybından, orta dereceli işitme kayıplarına kadar rahatlıkla kullanılabilir.

timpanometre-m213510749387024.jpg

In-the-Ear (ITE) - Kulak İçi Modeller

Bu tip işitme cihazları daha geniş aralıkta işitme kayıpları için kullanılabilir. Daha büyük ebatları sayesinde, kulak içi modellerin içerisine büyük amplifikatörler yerleştirilebilir. Bu sayede ileri dereceli işitme kayıplarına kadar cevap verebilir. Büyük olmaları aynı zamanda kullanımlarını daha kolay kılar.

timpanometre-m213510751162724.jpg

Receiver-In-The-Ear (RITE) - Hoparlör Kulak İçi Modeller

RITE model işitme cihazlarında hoparlör, işitme cihazının kulak arkasında kalan kabininin içinde değil, ultra ince bir hortumun ucunda muntazam bir biçimde kulak kanalınıza yerleştirilir. Hoparlör kulak kanalında yumuşak ve açık bir kubbe içinde ile ya da mikro kalıp içerisine yerleştirilerek kullanılır. RITE teknolojisi daha iyi ses kalitesi ve yüksek seviyede konfor sunar.

timpanometre-m213510752636114.jpg

Behind-the-Ear (BTE) - Kulak Arkası Modeller

Kulak arkası modeller daha büyük amplifikatör ve daha büyük pile sahip olduklarından kanal içi cihazlara göre daha güçlüdürler. Son derece dayanıklıdırlar ve bu onları özellikle çocuklar için mükemmel bir seçim haline getirir. Ten ve saç renginize uyumlu birçok farklı renk seçeneği mevcuttur. Kulak arkası işitme cihazlarında tüm elektronik parçalar kulak arkasına yerleştirilen kabin içerisinde yer alır ve ses kulak kanalınıza, bir ucu işitme cihazının boynuzuna tutturulmuş diğer ucu ise bir kulak kalıbının içine montajlanmış şeffaf bir hortum aracılığı ile gönderilir.

timpanometre-m213510755112923.jpg

Behind-the-Ear SP (SP BTE) - Süper Güçlü Kulak Arkası Modeller

Süper Güçlü Kulak arkası modeller çok daha büyük amplifikatör ve daha büyük pile sahip olduklarından son derece güçlüdürler. Son derece dayanıklıdırlar ve bu onları özellikle çok ileri dereceli işitme kaybına sahip kişiler için mükemmel bir seçim haline getirir. Ten ve saç renginize uyumlu birçok farklı renk seçeneği mevcuttur. Süper güçlü kulak arkası işitme cihazlarında tüm elektronik parçalar kulak arkasına yerleştirilen kabin içerisinde yer alır ve ses kulak kanalınıza, bir ucu işitme cihazının boynuzuna tutturulmuş diğer ucu ise bir kulak kalıbının içine montajlanmış şeffaf bir hortum aracılığı ile gönderilir.

timpanometre-m213510757111343.jpg
Kulaktagorunum: Özellikler
bottom of page