top of page
image14.png

OPN

ESKİ DÜNYA

Geleneksel işitme cihazları teknolojisi, karmaşık ortamlarda sınırlı kaldığı için önden gelen seslerin net duyulmasını sağlamak adına, diğer yönden gelen sesleri engellemekteydi. Tüm diğer sesler (konuşma ve gürültü dahil) azaltılıyordu, sonuçta kullanıcı sınırlı ve yapay bir işitme deneyimi yaşıyordu.

YENİ DÜNYA

Oticon olarak insanların yaşamlarında bu tür kısıtlamaları kabul etmiyoruz. Oticon’un geliştirdiği yeni teknoloji, geleneksel teknolojinin aksine birden fazla kişinin konuşmasını işleyebiliyor. Bunun nedeni, karmaşık sesleri analiz etmek ve tüm ilgili ses kaynaklarına açık kalmak için yeterince hızlı ve hassas bir işlemciye sahip olmasıdır.

BRAIN HEARING TEKNOLOJİSİ

Oticon sektörün öncüsü olarak sadece işitme kaybını gidermekten farklı bir yol seçti. İşitme cihazlarımızı işitmenin beyinde başladığı gerçeği üzerine inşa ediyoruz, bu nedenle seslerin anlaşılabilmesi için gerekeni sunmaya çaba gösteriyoruz. Bu teknolojiye ise BrainHearing adını veriyoruz.

Bu teknoloji, beynin dinleme sürecinde nasıl işlediği ayrıntılı olarak incelenerek geliştirildi. Bu sayede beyne işlevini göstermesi için daha iyi koşullar sunuluyor. Dinleme ortamını sürekli tarama özelliği, zor dinleme ortamlarında bile beynin dengeli bir ses ortamına erişmesini sağlıyor ve seslerin anlaşılabilmesi için uyguladığı doğal süreci destekliyor. Böylece kullanıcılara kimi ve neyi dinleyeceklerini seçme özgürlüğü sunuyor, kullanıcıların artık geleneksel teknolojilerin kısıtlamalarına katlanması gerekmiyor.

Sektörde öncü performans

  • Önceki platformlara kıyasla 50 kat hızlı veri işlemleme

  • 64 frekans kanalıyla sektörde öncü çözümleme

  • Saniyede yaklaşık 100 defa tam ortam analizi

  • Saniyede yaklaşık 1.200.000 işlem kapasitesi

  • Dünyanın ilk TwinLink iletişim sistemi

OPN: Ürünlerimiz
opn.jpg
OPN: Görüntü
bottom of page